OptionsXpress

Perfektní software, grafy a snadné obchodování s US akciemi, opcemi a futures

 

O OptionsXpress jsem na tomto webu psal již v roce 2005. Již tehdy mě zaujaly real-time grafy, streaming kurzů a možnost obchodovat i s opcemi. To ale ještě nebylo možné obchodovat také z ČR, i když možnost založit si účet zdarma a bez poplatků využívat real-time data z burzy. Nyní je již možné otevřít účet a obchodovat i z ČR, navíc založení je pořád zdarma a vše je možné vyřídit na dálku. UPDATE: OX Europe ukončuje svou činnost!

Největší výhodou u OptionsXpress je právě software. Naprosto nejlepší grafy java Streaming charts, kde vidíte real-time změny kurzu a které umožňují spoustu nastavení, dále Streaming Quotes, kde opět vidíte real-time změny kurzů a nejnověji také obchodní a monitorovací aplikaci Xtend. U OptionsXpress můžete obchodovat s akciemi, opcemi i futures. Na stránkách také najdete bohaté informace o obchodování (záložka Educate). Další výhodou je Virtual Trading, kde můžete zkoušet obchodovat na zkoušku (a to jak s akciemi, tak také s opcemi nebo futures).

Streaming charts:
OptionsXpress Streaming charts     2,4, 6 nebo 9 akciových grafů najednou - a realtime

Poplatky jsou u OptionsXpress o něco vyšší, ale zase máte zdarma data z burzy, neplatíte ani žádné další paušální poplatky a nejsou zde žádné minimální vklady nebo obraty. Jedinou nevýhodou tak jsou poněkud vyšší bankovní poplatek při bankovním převodu, když budete chtít vložit peníze na svůj účet. Obvykle je tato částka cca 1500 Kč. Tento převod také trvá relativně dlouho. AKTUALIZACE: Tak nedávno jsme posílal peníze přes Reiffeisen Bank a převod byl hodně rychlý – peníze byly v USA tak za dva, tři dny, což mě docela dost překvapilo – příjemně. Dříve trvaly převody mnohem delší dobu.


OptionsXpress - koupit nebo prodat akcie Do pole Stock symbol vyplníte ticker akcie (třeba AAPL nebo GOOG). V poli Action je třeba vybrat, zda chcete akcie koupit – Buy, nebo prodat – Sell. Do pole Quantity pak vepíšete počet akcií, kolik jich chcete koupit.Také stačí přepnout tlačítko na $ Amount a poté vepíšete celkovou výši částky, za kterou chcete akcie nakoupit. Skvělé. V poli Price je třeba zadat cenu akcií – za kolik je chcete koupit nebo prodat. Vepisuje se do pole Limit. Daleko snažší je ale nechat zaškrtnutou volbu Market, díky čemuž se akcie nakoupí nebo prodají za aktuální tržní cenu a skoro vždy tak dojde k vypořádání vašeho nákupního nebo prodejního příkazu.

Další položky již většinou není třeba vyplňovat. Klikněte na Preview Order, kde uvidíte všechny detaily transakce (a doporučuji vše zkontrolovat) a pak už příkaz odešlete. Pokud dojde k jeho vypořádání v aukci na burze, akcie které jste koupili poté uvidíte na svém účtě.

OptionsXpress ale také můžete zkušebně obchodovat s akciemi, opcemi i s futures na záložce Toolbox / Virtual Trading. Díky tomu si přesný postup můžete nejdříve snadno vyzkoušet pouze nanečisto. Určitě doporučuji.

Platforma OptionsXpress Xtend

          Xtend - OptionsXpress

   U OptionsXpress si můžete vytvořit vlastní obchodní a monitorovací platformu. Můžete měnit barvy, rozmístění jednotlivých položek a také si můžete zobrazit pouze ty položky, které vás zajímají. Vše funguje na technologii Adobe Air, něco jako Flash a aplikaci Xtend si stáhnete do počítače. Odkaz ke stažení aplikace najdete na záložce Quotes / Xtend. Poté si aplikaci nainstalujete a pak se již pouze přihlásíte se svým stávajícím jménem a heslem k účtu OptionsXpress. Tato aplikace je to naprosto nejlepší, co jsem kdy viděl. Navíc používání této aplikace je samozřejmě také zdarma!

          Xtend - OptionsXpress

Přes tuto aplikaci pak můžete sledovat svůj Watch list (vámi vytvořený seznam akcií) a jejich real-time pohyby, můžete zadávat pokyny k obchodování s akciemi i opcemi, vidíte stav svých pokynů, aktuální pozice i výši peněz na vašem účtu. Dále ale uvidíte úplně nahoře přehled hlavních indexů (také si tam ale můžete dát jiné akcie, já doporučuji DJI, QQQ a USO nebo GLD), dole pak vidíte čas do uzavření nebo čas do otevření burzy a také v pravém dolním rohu vyskakují aktuální informace.