Nabídne General Motors letos stabilní růst?

V dnešním pokračování seriálu o automobilovém průmyslu se budeme věnovat dalšímu automobilovému producentovi z velké trojky, General Motors. Firma byla založena v roce 1908 se sídlem v Deitroitu a rychle se vypracovala do pozice předního automobilového producenta. Během světové krize 2008 se však dostala do velmi výrazných problémů, které nakonec vyústily v bankrot. Společnost musela požádat o ochranu před věřiteli. Konkrétně se tak stalo 1. 6. 2009. Šlo o největší bankrot automobilky v historii. General Motors (NYSE: GM) prošla důkladnou restrukturalizací, ve které uzavřela 14 z celkových 47 továren, prodala podíl v automobilce Saab, pozastavila produkci v dceřiných společnostech Pontiac, Hummer, Saturn a Oldsmobile a také snížila celkový dluh společnosti. Původně General Motors (NYSE: GM) plánovala i prodej Opelu, ale z toho nakonec sešlo. V tuto chvíli se hlavně zaměřuje na značky Chevrolet, Buick, GMC a Cadillac. Nejvýznamnější z těchto značek je Chevrolet.

Chevrolet je tahounem GM

General Motors (NYSE: GM) se z 98,54 % zaměřuje na automobilovou produkci, zbylý segment tvoří finanční služby nabízené na podporu prodeje automobilů. Segment automobilové produkce je rozdělený do 4 hlavních oblastí podle geografie. Jsou to GM North America (GMNA, 62,3 % z celkových tržeb), GM Europe (GME, 13,06 % celkových tržeb), GM Asia/Pacific/Africa/Middle East (GMIO, 13,07 % celkových tržeb) a GM South America (GMSA, 10,01 celkových tržeb). GMNA navrhuje a produkuje automobily primárně pro americký trh pod značkami: Chevrolet, Pontiac, GMC, Oldsmobile, Buick, Cadillac, Saturn a Hummer. Zbylé oblasti produkce se zaměřují na poptávku mimo americký trh pod těmito značkami: Opel, Vauxhall, Holden, Saab, Buick, Chevrolet, GMC a Cadillac. Dále má General Motors (NYSE: GM) podíly ve společnostech Fiat Auto Holdings, Suzuki Motor Corporation, Isuzu motors a dalších.

Mezi další oblasti produkce General Motors (NYSE: GM) patří výroba a prodej lokomotiv.

V rámci svého druhého segmentu, tedy nabídky finančních služeb, poskytuje firma široké spektrum služeb pro všechny typy zákazníků. Celý tento finanční segment se nazývá General Motors Acceptance Corporation (GMAC).

Mezi hlavní konkurenty General Motors v USA patří Ford Motor Company (NYSE: F), Toyota Corporation (NYSE: TM), Mitsubishi Motors Corporation (JP: 7211) a další.

Široké portfolio produktů

Celkem se za rok 2012 v USA prodalo 14,5 milionu aut, což představuje meziroční nárůst o 13,4 %. Před recesí však bylo vyrobeno 16 – 17 milionů aut ročně. Díky restrukturalizaci, uzavření neziskových podniků, snížení podnikových zásob, zefektivňování procesů a dalším snižování nákladů jsou však americké automobilové závody schopné mít vyšší zisky s menším počtem prodaných automobilů. Recese tedy z ekonomického hlediska prokázala svůj ozdravný efekt.

Desítky let byl General Motors (NYSE: GM) největším prodejce automobilů na světě, až o toto ocenění přišel v roce 2008. Mezi lety 2008 až 2010 převzala pomyslné žezlo Toyota (NYSE: TM). O rok později o něj však přišla z důvodu tsunami v Japonsku a záplavám v Thajsku. V loňském roce se Toyota (NYSE: TM) opět vyšplhala na první příčku a na General Motors (NYSE: GM) tedy připadlo druhé místo světového producenta s celkem 9,28 milionu vyrobených automobilů, což představuje meziroční nárůst o 2,9 %. Toyota (NYSE: TM) prodala celkem 9,75 milionu automobilů.

Hlavní podíl na celkových prodejích General Motors (NYSE: GM) nese Chevrolet, který je aktuálně nejrychleji rostoucí automobilový producent na světě. V minulém roce prodal celkem 4.95 milionu kusů, což představuje 52 % celkových prodejů GM (NYSE: GM). Svůj podíl na tom nesou nové modely Spark, Sonic a Cruze.

Chevrolet prodeje

Hlavní podíl prodejů je realizován v USA. Velmi významný je ale také prodej v Brazílii a Číně. Nejméně prodávané vozy nabízí Cadillac. Přesto všechny divize General Motors (NYSE: GM) hlásí nárůst odbytů.

Očekává se dlouhodobý růst tržeb

General Motors (NYSE: GM) aktuálně zaměstnává 213,000 zaměstnanců. Celková tržní kapitalizace firmy dosáhla 47,5 miliardy USD a celkem společnost vydala více než 1,5 miliardy akcií. Tržby v roce 2012 dosáhly na 154,22 miliard dolarů. Vývoj tržeb, včetně odhadu letošního výsledku, je vidět níže:

Tržby

Zdroj: trefis.com

Dále vývoj upravené EBITDY:

Zdroj: trefis.com

Zdroj: trefis.com

Co se týče vývoje čistého zisku, tak ten se v roce 2012 oproti předchozímu roku snížil z původních 9,19 miliardy USD na 6,188 miliardy USD. Pro letošní rok se očekávají podobná čísla jako v roce 2013.

Významnou roli pro budoucí vývoj společnosti bude výše investic. Za rok 2011 byl ukazatel CAPEX 6,241 miliardy USD. V roce 2012 však společnost více investovala, což se projevilo na nárůstu CAPEX na 9,118 miliardy USD. Pro letošní rok se očekává, že bude tento trend pokračovat a kapitálové výdaje dále porostou.

Akcie rostou rychleji než celé odvětví

Z předchozí informací je jasně vidět, že budoucnost společnosti General Motors (NYSE: GM) bude úspěšná. Díky bankrotu a záchraně ze strany americké vlády se z této společnosti opět stává zdravá, prosperující a úspěšná automobilka. Americký president Obama založil část své ekonomické politiky na záchraně tohoto subjektu. A udělal dobře. V roce 2008 a 2009 společnosti pomohl nejen finančně, ale také s odbytem, když firmě poskytl velké zakázky. Celková výše finanční pomoci však dosáhla velmi vysoké částky, konkrétně 50 miliard dolarů.

Aktuální vývoj akcií společnosti General Motors (NYSE: GM) je následující:

Zdroj: Merketwatch.com General motors (NYSE: GM)

Zdroj: Merketwatch.com General motors (NYSE: GM)

Od svého návratu na burzu v roce 2011 přišla akcie o více než 30 % své původní hodnoty. Hlavně díky skvělým výsledkům prodejů, v roce 2012 se pomalu měnilo vnímání automobilky. Pro letošní rok většina analytiků očekává růst ceny akcií. Jako příklad uveďme Goldman Sachs a Deutche Bank, které označují akcie GM (NYSE: GM) jako vhodné k nákupu. Mezi investory, kteří označili General Motors jako dobrou volbu patří také Warren Buffet. Kompletní překlad hodnocení různými investičními subjekty můžete nalézt na stránkách Streetinsider.com.

Z technického hlediska je důležitá hranice 20 USD na akcii, kterou se trh pokoušel třikrát prorazit, z toho dvakrát v roce 2012. Protože se této důležité psychologické hranici podařilo odolat, trend se otočil, podpořen výše zmiňovanými dobrými výsledky. Nyní je trend jednoznačně rostoucí. Zatímco za poslední rok vzrostl index S&P 500 o 19,28 % a celkový automobilový průmysl v USA o 25,98 %. General Motors (NYSE: GM) však zaznamenalo růst dokonce ještě vyšší, konkrétně akcie společnosti povyskočily o 42,38 %. Jak už bylo zmíněno, očekává se, že tento trend bude letos pokračovat.

Americké ministerstvo financí vydalo v lednu 2013 prohlášení, ve kterém říká, že plánuje prodat zbylý podíl v General Motors (NYSE: GM) do 15 měsíců. V tu dobu mělo ministerstvo ve vlastnictví celkem 300 tisíc akcií. Nyní, na počátku května, je to 240 tisíc.

Co se týče vyplácení dividend, nepatří General Motors (NYSE: GM) mezi zajímavé společnosti, protože dividendy pro obyčejné akcie nevyplácí. Dne 10. 4. 2013 ale oznámila vyplácení dividend pro Series B preferovaných akcií ve výši 0,59376 USD na preferovanou akcii. Celková výše dividend je 59,4 milionu USD.

V tuto chvíli můžeme výše popsaného automobilového producenta doporučit jako subjekt, vhodný pro investici v letošním roce.

Zdroj: ustoday.com, trefis.com, marketwatch.com, streetinsider.com